Telefon: +420 728 079 748

E-mail: monika.haidinger@cap.cz

© 2022 Česká asociace pojišťoven

Jan Matoušek: Pro ČAP je alfou a omegou důvěryhodnost a profesní profil

Doba čtení:

Doba čtení

1 min.

Přečteno:

Přečteno

175x

Diskuze:

Diskuze

0

Oblíbenost:

Oblíbenost

0

05. 12. 2023

1 min.

0

0

První roky fungování trhu, příchod zahraničních investorů, demonopolizace povinného ručení nebo vstup do EU a nutnost implementovat nové předpisy a k tomu dvě velké povodně. To je výčet milníků, které zmiňuje v rozhovoru o 30 letech trhu v souvislosti s jeho postupným formováním výkonný ředitel ČAP Jan Matoušek.

Ten zároveň upozorňuje, že svět se kolem dál mění a dějí se věci, které vytváří další pojistitelná rizika. Zvětšuje se náchylnost krajiny na katastrofické změny, velká demografická změna bude znamenat dopady do života každého z nás. Budeme se muset dívat na svůj život s větší mírou odpovědnosti. Bude to bolestivé, ale nutné. Rozhovor se dotkl také výzev do budoucnosti, kdy bude potřeba dál pracovat s daty, přinášet fakta a bude nutné přemýšlet o tom, co je prosaditelné. „To vše musíme dělat dlouhodobě a musíme mít dostatečnou kvalifikaci,“ dodává v novém díle podcastu s Michalou Hergetovou Jan Matoušek.

 

Buďte vždy v obraze Buďte vždy v obraze

Buďte vždy
v obraze

Přihlaste se k odběru našeho časopisu a dostávejte novinky ze světa pojišťovnictví z první ruky. Z odběru je možné kdykoliv se odhlásit.

Zadejte validní email!
Je nutné odsouhlasit podmínky!
Tento email již má přihlášen odběr!