Telefon: +420 728 079 748

E-mail: monika.haidinger@cap.cz

© 2022 Česká asociace pojišťoven

Petr Kuklík: Dřevo hoří méně

Doba čtení:

Doba čtení

1 min.

Přečteno:

Přečteno

185x

Diskuze:

Diskuze

0

Oblíbenost:

Oblíbenost

0

11. 06. 2024

1 min.

0

0

Štítky:

Nový podcast s Petrem Kuklíkem, vedoucím oddělení materiálu a konstrukcí univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT, je o dřevě, konkrétně o tom, jaké dřevo vlastně je, jaké má vlastnosti a jaké jsou možnosti jeho užití jako stavebního materiálu v praxi. Jednou ze zásadních vlastností dřeva je tepelně izolační a jeho požární odolnost, která je pro laiky často překvapivě velmi vysoká.

Protipožární dveře proto nejsou dělány z oceli, ale je použito dřevo, které paradoxně zpomaluje hoření,“ upozorňuje náš host. Rozhovor se věnuje také aktuálnímu a velmi diskutovanému tématu maximální možné výšky dřevostaveb, dále i tématu kombinovaných staveb a úpravě norem, které je potřeba v České republice postupně revidovat. „Když respektujeme jeho specifičnost, je dřevo velmi vhodný stavební materiál. Chceme, aby domy byly chytré, dřevo tomu dokáže pomoci,“ dodává v rozhovoru Petr Kuklík.

">

Díl je k dispozici na všech podcastových platformách (Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify aj.)
RSS feed: https://anchor.fm/s/5c5db464/podcast/rss

Ohodnotit článek

0

Štítky:

Buďte vždy v obraze Buďte vždy v obraze

Buďte vždy
v obraze

Přihlaste se k odběru našeho časopisu a dostávejte novinky ze světa pojišťovnictví z první ruky. Z odběru je možné kdykoliv se odhlásit.

Zadejte validní email!
Je nutné odsouhlasit podmínky!
Tento email již má přihlášen odběr!