Telefon: +420 728 079 748

E-mail: monika.haidinger@cap.cz

© 2022 Česká asociace pojišťoven

JUDr. Roman Vybíral, Ph.D.

JUDr. Roman Vybíral, Ph.D.

odborný asistent katedry finančního práva a finanční vědy Právnické fakulty Univerzity Karlovy a advokát VVV Legal s.r.o.

Specializuje se na finanční právo, pojišťovnictví a soudní řízení. Právní vzdělání získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde postupně absolvoval magisterské, rigorózní a doktorské studium. Je členem České advokátní komory. Je členem a tajemníkem Katedry finančního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Zaměřuje se především na daňové právo, otázky mezinárodního zdanění a pojišťovací právo. Je autorem či spoluautorem odborných publikací v oblasti finančního a pojišťovacího práva a pravidelně se účastní mezinárodních vědeckých konferencí. Je také členem redakční rady časopisu českého pojišťovnictví Pojistného obzoru. Mezi roky 2014 až 2017 se zaměřoval zejména na poskytování interních právních služeb v rámci skupiny jedné z nejvýznamnějších světových pojišťoven. Mimo jiné byl i členem legislativní sekce České asociace pojišťoven a je členem rozkladové komise Ministerstva financí České republiky. Věnuje se zejména následujícím oblastem: Veřejnoprávní úprava činnosti pojišťoven a zajišťoven Veřejnoprávní úprava činnosti pojišťovacích zprostředkovatelů Pojištění odpovědnosti Mezinárodní daňové právo, oblast dvojího zdanění Daňověprávní aspekty výkonu sportovní činnosti Nájemní vztahy k nemovitým věcem, převody nemovitých věcí.

3

článků

735

přečteno

0

sdílení

Buďte vždy v obraze Buďte vždy v obraze

Buďte vždy
v obraze

Přihlaste se k odběru našeho časopisu a dostávejte novinky ze světa pojišťovnictví z první ruky. Z odběru je možné kdykoliv se odhlásit.

Zadejte validní email!
Je nutné odsouhlasit podmínky!
Tento email již má přihlášen odběr!